یاقوت‌هایی که در گهرو به کمک نیازمندان آمد/از آزادی زندانی تا تهیه جهیزیه

گهرو یکی از شهرهایی است که بیشتر مردم آن در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند. بسیاری از مردم در بخش باغداری، بسیاری در تولید محصولات زراعی و بخش دیگری نیز در بخش دامداری و تولید محصولات دامی فعالیت می‌کنند.

به دلیل شرایط توپوگرافی و آب و هوایی خاص شهر گهرو ،تولید بسیاری از محصولات باغی در این شهر نظیر بادام، گردو، هلو، انگور و... مورد توجه قرارگرفته و این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بازارپسندی بالایی دارند.

 تولید انگور یکی از مهم‌ترین محصولات باغی شهر گهرو به شمار می‌رود که در بیشتر نقاط استان شهر دیده می‌شود و این در حالی است که وجود باغات انگور در شهر گهرو  از نقاط دیگر بیشتر است و این منطقه به‌عنوان قطب تولید انگور استان مطرح است.

مردم این شهر بیشتر به شغل باغداری و تولید محصول انگور اشتغال دارند و انگور این منطقه یکی از بهترین انگورهای کشور به شمار می‌رود.

بسیاری از مردم گهرو تعدادی از تاک‌های باغات انگور خود را برای کمک به نیازمندان و پرداخت زکات انگور خود اختصاص داده‌اند که این امر موجب شده مشکلات بسیاری از نیازمندان شهرستان و استان حل شود.

این عمل خیر باغداران گهرو موجب شده جهیزیه بسیاری از دختران نیازمند تأمین و تعدادی از زندانی‌های دارای جرم غیر عمد آزاد و پروژه‌های عمرانی نیز در سطحشهرستان اجرا شود.

یکی از باغداران شهرستان گهرو اظهار داشت: بسیاری از باغداران شهر گهرو در طرح زکات انگور شرکت کرده‌اند و تعدادی از درختان انگور خود را به کمک  نیازمندان اختصاص داده‌اند.

حسینی افزود: من حدود دو هزار درخت مو(انگور) دارم که حدود ۱۵۰ درخت انگور را برای پرداخت زکات انگور اختصاص داده‌ام.

وی عنوان کرد: بیشتر اهالی منطقه گهرو شهرستان کیار به شغل باغداری و تولید انگور اشتغال دارند که پرداخت زکات توسط مردم این منطقه موجب شده است که مشکلات بسیاری از نیازمندان شهرستان حل شود.

یکی دیگر از باغداران منطقه نیز  اظهار داشت: مردم گهرو با توجه به داشتن تعداد درخت انگور، محصول انگور تعدادی از تاک‌های خود را برای پرداخت زکات خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: جمع شدن زکات همه باغداران منطقه در کنار یکدیگر، میزان قابل‌توجهی انگور می‌شود که این محصولات در اختیار مسئولان امور خیریه شهرستان گذاشته می‌شود تا درراه کمک به نیازمندان هزینه شود.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اطلاعات تماس

  • آدرس :چهارمحال و بختیاری - شهرستان کیار - شهر گهرو -  بلوار امام خمینی(ره) - روبروی کارخانه بهنوش
  • تلفکس:۰۳۸۳۲۶۸۲۷۴۴
  •  شماره های تماس: ۰۳۸۳۲۶۸۲۰۵۰
  • آدرس ایمیل :info@gahroo.ir

 

مجموع بازدید کنندگان
20247
بازدید کنندگان امروز
28
بازدید از صفحات دیروز
928
بازدیدکنندگان دیروز
72
بازدید کنندگان هفته گذشته
524
بالا