شعار سال 1403: جهش تولید با مشارکت مردم

29 تیر 1403 2:47 ب.ظ

اخبار

شروع عملیات فضاسازی میدان خلیج فارس گهرو

اخبار

اجرای کانال دفع آب های سطحی به طول 400 متر

اخبار

انتقال و نصب گنبد شهدای گمنام شهر گهرو

اخبار

رنگ آمیزی سرعتکاه های شهری گهرو

اخبار

خریداری و نصب مخزن های بزرگ جمع آوری زباله

رضا ابراهیمی

با عرض سلام و تقدیم‌ احترام خدمت‌ مردمان شریف‌ ایران زمین‌ بویژه مردم عزیز و فرهیخته‌ ی‌ گوهر رشته‌ کوه زاگرس ، شهر زیبای‌ گهرو ، همان گونه‌ که‌ مستحضرید معماری‌ و شهرسازی‌ پرده ای‌ از هنر در دایره ای‌ وسیع‌ از علوم مهندسی‌ محسوب می‌ گردد.

پروژه ها

گالری تصاویر

سخن رئيس شورا

واژه ی – گهرو – می تواند به تنهایی تصویر وفکر مختلفی در ذهن مردم تداعی کند اما این سرزمین در حقیقت آبستن خاطرات وداستان هاوحوادث رویا انگیز وخیالی است که در مجموع حکایت از قومی می کند که با تمدن دیرینه خود همیشه مردمانی خستگی ناپذیر ومتدین بوده اند وزمانی هم زندگی ساده وبی آلایش این مردم شجاع وآزاده را با زندگی شهرنشینی یا یکجانشینی مقایسه کرد ۰این مردمان در گذشته با اثبات قدرت خود بین قبایل دیگر به اهداف اقتصادی وسیاسی خود رسیده اند که این موضوع هم اکنون نیز خود را به خوبی نشان می دهد و هر بیننده ای با نگاه کردن و پی بردن به وسعت این شهر به درک بهتر این موضوع پی میبرد ۰مردم ایران دیگر در مورد بختیاری ها و سایر طوایف کوچ نشین و یکجا نشین بعنوان یک خطر بر ضد امنیت ملی نگاه نمی کنند و یک تصویر خوبی از این مردم دارند که این هم بخاطر اطلاع رسانی ودرک بالای جامعه می باشد در واقع این برداشتها از تاریخ بختیاری هنوز با کمبود منابع معتبر در ایران ادامه دارد چرا که یک بختیاری امروزی بزبان فارسی می نویسد نه بختیاری واغلب مردم زبان فارسی را جایگزین زبان مادری خود نموده اند که این کار هر چند ساده وناچیز به نظر میرسد …

تاریخچه

تاریخچه
نام «گهرو» به معنای جای پردرخت است. این شهر یکی از اولین سکونت گاه‌ها در استان چهارمحال و بختیاری بوده واز نظر موقعیت جغرافیایی یکی از بهترین نقاط در چهارمحال است.[نیازمند منبع] هنگام انقلاب مشروطه و قیام ایل بختیاری که از ایذه به طرف تهران راه افتادند اولین محل استراحت آنان پس از ۲روز حرکت در گردنه‌ها از ایذه شهر گهرو بود که در آنجا چند تن از افراد گهرو با سردار اسعد و علیمردان خان بختیاری دست یاری داده و به آنها پیوستند.
شهر گهرو همواره ییلاق مردم قوم بختیاری بوده‌است. اقوام ساکن در گهرو امروزه شامل چند طایفه هستند که از مهم‌ترین آن‌‍‌ها می‌توان به رييسی، محمدی،رمضانی،شهبازی،بهرامی،محمودی،مهربانی و جمشیدی اشاره نمود. گویش، موسیقی و فرهنگ گهرو اصالتاً بختیاری است.

عضو

عضو شورای شهر

عضو

عضو شورای شهر

عضو

عضو شورای شهر

عضو

عضو شورای شهر

عضو

عضو شورای شهر

تماس با شهرداری